• 1 z 3
 

Varná konvice Sage SKE825BSS

 

Varná konvice s nastavitelnou teplotou Sage SKE825 je prvotřídním výrobkem do vaší kuchyně.

Dostupnost Na dotaz
3 290 Kč
2 719,01 Kč bez DPH
Kód produktu SABKE820
Značka Sage
Kategorie varné konvice Sage
Záruka 3 roky
Položka byla vyprodána...
 

Varná konvice SKE825BSS měla v minulosti označení BKE820 (Catler KE8010).

Varná konvice Sage SKE825 potěší především milovníky lahodného čaje a dobré kávy. Již na první pohled Vás upoutají podsvětlená tlačítka na otočné ovládací základně, která umožňují nastavit až pět různých teplot vody pro ideální přípravu čaje nebo kávy. S rychlovarnou konvicí Sage již není třeba hlídat teplotu vody pro přípravu bílého či zeleného čaje, stačí jen stisknout tlačítko s požadovanou teplotou. Kvalita a teplota vody jsou důležitými faktory ovlivňujícími výslednou kvalitu a chuť připraveného čaje. Varná konvice Sage SKE825 umožňuje nastavení teploty tak, abyste mohli poznat tu nejlepší chuť svého oblíbeného čaje nebo kávy. Funkce Keep Warm pak zajistí udržení nastavené teploty po dobu 20 minut.

Varná konvice s nastavitelnou teplotou Sage SKE825 je prvotřídním výrobkem. Bezpečnostní mechanismus tlumeného otevírání víka po stisknutí tlačítka sám otevře víko konvice pro rychlejší a snadnější plnění.
Samozřejmostí je i provedení v kvalitní nerezové oceli, což dotváří celkový dojem této technologicky i designově vydařené konvice ze serie 800.

 

 

RŮZNÉ TEPLOTY VODY

Elektronický ovládací panel nabízí volbu pěti různých teplot ve stupních Celsia pro přípravu různých druhů čajů nebo kávy: 80°, 85°, 90°, 95° a 100°.

FUNKCE KEEP WARM (UDRŽENÍ TEPLOTY)

Varná konvice Sage SKE825 je vybavena praktickou funkcí KEEP WARM, kterou lze použít před, v průběhu nebo po dokončení ohřevu vody. Jakmile voda dosáhne nastavené teploty ve stupních Celsia, funkce KEEP WARM bude tuto teplotu udržovat po dobu 20 minut. Pokud je stisknuto tlačítko 100° a současně aktivována funkce KEEP WARM bude voda přivedená k varu udržována při teplotě přibližně 95°C po dobu 20 minut. Funkci KEEP WARM lze aktivovat také kdykoli během ohřevu nebo do jedné minuty po jeho ukončení. Je-li aktivní funkce KEEP WARM, konvice se automaticky vypne v případě, že je sejmuta z podstavce. 

OPTIMÁLNÍ TEPLOTA VODY PRO PŘÍPRAVU ČAJE A KÁVY

Vzhledem k tomu, že různé druhy čajů se pěstují v odlišných podmínkách a vyžadují rozdílné procesy zpracování, je nutné pro rozvinutí jejich jedinečné chuti a aroma zajistit kvalitní vodu a optimální teplotu vody.

Všeobecně platí, že příliš horká voda způsobí vyluhování tříslovin a dalších substancí a výsledný nápoj má hořkou chuť až pachuť. Čaj zalitý příliš chladnou vodou bude mít mdlou až vodovou chuť, protože se aromatické a chuťové složky uvolnily z čajových lístků jen málo.

Pokud tedy například přelijeme zelený čaj, bílý čaj nebo čaj Oolong příliš horkou vodou, může dojít k přepaření čajových lístků, které se projeví v hořké a trpké chuti hotového nápoje.

Dále platí, že příliš dlouhé louhování čajových lístků se může projevit v hořké a nepříjemné chuti, zatímco příliš krátká doba louhování způsobí slabou a neurčitou chuť výsledného nápoje.

Pro dosažení optimální chuti a aroma doporučujeme nastavit na vaší varné konvici SKE 825 teplotu doporučenou pro váš oblíbený čaj nebo kávu. 

OCHRANA PŘI CHODU NAPRÁZDNO

Rychlovarná konvice Sage SKE825 je vybavena bezpečnostním zařízením, které ji chrání proti přehřátí v případě uvedení do provozu s nedostatečným množstvím vody. Pokud takováto situace nastane, ohřev konvice se zastaví a zazní nepřetržitý tón. Tlačítka START/ CANCEL a KEEP WARM budou blikat červeně. Jakmile konvice dostatečně vychladne, bezpečnostní zařízení se automaticky odblokuje.
Pro zvýšení bezpečnosti je konvice opatřena přídavnou tepelnou ochranou. Pokud dojde k přehřátí, konvice se automaticky vypne, aby nedošlo k dalšímu poškození.

Příkon: 2200 W
Prodloužená záruka: 36 měsíců

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.