Go Berkey Kit - na cesty

Kód: B-GOBK-KIT
Doprava ZDARMA
6 490 Kč 5 363,64 Kč bez DPH
Skladem (>3 ks)

Zcela nový Go Berkey Kit je určen pro turistiku, kempování a cestování po celém světě. Je zhotoven z vysoce leštěné nerezové oceli a je dodáván s jedním vodním filtrem Black Berkey a jedním Sport Berkey - přenosný vodní filtr v plastové láhvi. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Filtrační systém Go Berkey Kit je ideálním společníkem pro všechny cestovatele a aktivní nadšence outdorových aktivit. Tento praktický, lehký a snadno přenosný filtrační systém jednoduše nainstalujete během pár minut, aniž byste s sebou museli mít nějaké nářadí. Navíc nepotřebujete ani elektřinu, tlak vody nebo znalosti instalatérské práce. Údržba, čištění i samotná obsluha filtračního systému je velmi snadná. Go Berkey Kit představuje nejmenší filtrační zařízení Berkey s jednou filtrační vložkou Black Berkey. Objem komory je 0,95 l.


Filtrační systém Go Berkey Kit obsahuje:
1 nerezové zařízení Go Berkey
1 filtrační vložka Black Berkey
1 plastová lahev Sport Berkey
1 praktický přenosný vak na sadu

Výkonný systém Go Berkey Kit si skvěle poradí i s neupravenou vodou z potoků, jezer nebo rybníků, případně vyčistí i vodu z veřejných zdrojů v zemích, kde postrádají potřebné předpisy pro kvalitu zdravotně nezávadné pitné vody. 

Systém vodních filtrů Go Berkey Kit čistí vodu a odstraňuje viry, patogenní bakterie, cysty a parazity. Zároveň likviduje škodlivé chemické látky, mezi které patří např.: herbicidy, pesticidy, těkavé organické sloučeniny, organická rozpouštědla, radon 222 nebo trihalometany.


Filtrace vody pomocí Go Berkey Kit dále odstraňuje obsah rzi, bahna nebo sedimentů. Kromě toho pomáhá zbavit vodu případné nepříjemné chuti či zápachu. Samozřejmostí je odstranění zdraví škodlivých těžkých kovů, jako je olovo a rtuť. Přestože systém zvládne z vody odstranit i červené potravinářské barvivo, ve vodě zůstávají minerální látky, které jsou zdraví prospěšné a důležité pro lidský organismus. Na trhu nejsou k dostání žádné obdobně účinné filtrační systémy. 

Jak odstranit dusičnany z pitné vody?

K odstranění dusičnanů z vody slouží procesy, mezi které patří např.: průtok přes filtr s iontoměničovou náplní (anexem), destilace nebo reversní osmóza. 

Naopak ohřev ani převaření vody k odstranění dusičnanů nestačí. Vzhledem k odpaření části vody se může dokonce jejich koncentrace lehce zvýšit. Zbavit se dusičnanů nepomáhají ani žádné mechanické filtry (tedy ani filtrační systémy Berkey) nebo chemická desinfekce (např.: chlorování).

Další informace naleznete v tomto článku: Dusičnany ve vodě

Pro případné cesty a balení je možné umístit horní komoru do spodní (výška je pak pouze 25,4 cm). S jednou filtrační vložkou Black Berkey systém zvládne přefiltrovat až 3,8 litrů vody za hodinu.*
*Výpočet průtoku vychází z plné horní komory. S poklesem hladiny vody se snižuje i průtok.* Veškeré případné placené testy a rozbory vody v souvislosti s filtračními systémy Berkey provedené ze strany kupujícího si bez výjimky kupující objednává a hradí na vlastní účet. Kupujícímu nevzniká nárok na úhradu nákladů za tyto provedené testy a rozbory a to ani v případě, kdy kupující platně odstoupí od kupní smlouvy a bude mu vrácena plná výše kupní ceny.

 

Výhody filtračních vložek Black Berkey™


Dlouhá životnost

Na rozdíl od drahých filtrů na jedno použití lze filtrační vložky Black Berkey™ jednoduše čistit a používat opakovaně. V případě snížení průtoku vody je dobré filtrační vložky Black Berkey™ očistit a propláchnout pod tekoucí vodou pomocí hrubé strany houbičky na nádobí. Poté je stačí zase nainstalovat a systém je připraven. Filtrační vložky jsou jistotou, že budete mít řadu let skutečně čistou a zdravotně nezávadnou pitnou vodu. Zvládnou totiž přefiltrovat více než 11 350 litrů vody (u dvou válců je to více než 22 700 litrů).Testování účinnosti

Abyste si ověřili, jak váš filtrační systém funguje, vezměte si na pomoc červené potravinářské barvivo, které filtrační vložky Black Berkey™ zvládnout z vody bez problémů odstranit. Ideální je provést tento test již po první instalaci filtračního systému. Zároveň je dobré provádět testování pravidelně, a to každé tři až šest měsíců. Testování rovněž doporučujeme v momentě, kdy byl filtrační systém po nějakou dobu mimo provoz, nebo v případě, že se chystáte na nějakou cestu. Budete tak mít vždy jistotu, že filtrační systém skutečně funguje. Filtrační systém Black Berkey™ prošel testováním v rámci státních laboratoří, kde získal akreditaci EPA a výsledky překonaly normy NSF/ANSI 53.

 

Video: Snadné a rychlé sestavení filtračního systému Berkey

 

 
 

(Stručný překlad videa) Před instalaci si nejprve důkladně umyjte ruce, aby veškeré součásti filtrace zůstaly čisté. Následně překontrolujte obsah balení. 
- Zespodu víka vložte šroubek a shora přišroubujte úchyt.
- Na závit kohoutku natáhněte těsnění (plochou stranou k výpusti), zasuňte závit zvenku do otvoru na boku spodní nádoby a pootočte jím vlevo do polohy “9 hodin”.
- Navlečte těsnění na závit kohoutku uvnitř nádoby, našroubujte na závit matici a rukou dotáhněte. Přidržte matici uvnitř a druhou rukou pootočte kohoutem doprava do pozice “12 hodin”.
- Pokud jste neobjednali plný počet filtrů, utěsněte nadbytečné otvory ve dně horní nádoby bílými nebo černými zátkami. Bílé zátky vložte tak, aby jedno těsnění přiléhalo ke dnu nádoby shora a druhé zdola a utáhněte. Černé zátky jednoduše zasuňte do otvorů.
- Připravte filtrační vložky Berkey k použití. Detailní instrukce k “primování” vložek viz návod.
- Na závit primované filtrační vložky nasuňte těsnění a vložte závit do otvoru ve dně horní nádoby. Na závit našroubujte křídlovou matku a rukou utáhněte. (Nepoužívejte nářadí k dotažení, aby se nestrhly závity.)
- Na závěr posaďte horní nádobu na spodní, naplňte horní nádobu vodou a uzavřete ji víkem. Filtrace je připravena k použití.


Související zboží

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Vodní filtry Berkey
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 1.1 kg
Objem vody : 0,95 l
Počet vložek: 1 filtrační vložka
Průměr : 10,2 cm
Materiál: nerezová ocel pro potravinářské účely
Výška komory: 35,6 cm
Záruka: 5/2 filtrační zařízení/vložky

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: