Arte Legno - to jsou ručně vyráběné produkty z italského olivového dřeva

Představujeme vám produkty prvotřídní kvality, které vytváří zruční mistři řezbáři z prastarých olivovníků a my vám tato malá umělecká díla dovážíme z jejich dílny ve Středomoří. Každý výrobek je originál díky ručnímu zpracování a jedinečné kresbě olivového dřeva.

 

Řemeslná dílna Arte Legno 

"Zelené srdce Itálie" neboli Umbrie, region ve střední Itálii je asi hodinu jízdy autem nebo vlakem z Říma nebo Florencie. Umbrie je zemí rovnováhy, člověka s přírodou. Každé místo má svou nezaměnitelnou identitu, která je výsledkem tisíciletí civilizací, které po sobě zanechaly stopy například nadčasová mistrovská díla: Umbrians, Etruscans, Sabines a Romans.

Kopce v Umbrii jsou fascinující. Stačí jen několik kilometrů a ocitnete se ponořeni do přírody, ve které se nachází plno jeskyň a hor, horských jezer (např. jezero Trasimeno) a řek (pomalu tekoucí Tibera a vodopády Marmore). Všechny tyto přírodní krásy působí jako by byly vytvořeny záměrně k inspiraci básníků a malířů. Umbrie je opravdu krásný kus země.

A právě v tomto nádherném regionu Umbrie, v historickém centru středověkého města Spello se nalézá řezbářská dílna Arte Legno. Oblouk starého městského opevnění z dob císaře Augusta tvoří vchod. Jakmile vstoupíte, ocitnete se v kouzelné tradiční dílně, kde již dvě generace řemeslníků vytváří unikátní kousky ze staletých olivovníků. Dřevo je pečlivě vybíráno tak, aby každý zákazník dostal jen vysoce kvalitní výrobky.

V budoucnu se zřejmě stane práce se vzácným olivovým dřevem privilegiem jen několika málo zkušených řemeslníku, protože vhodný materiál není snadné najít. 

 

Historie firmy Arte Legno 

Arte Legno se již po dvě generace věnuje ruční výrobě jedinečných a neobvyklých dřevěných předmětů s hlubokou vášní a profesionalitou. Práci se vzácným olivovým dřevem ovládají zruční řemeslníci, kteří vytvářejí díky svým zkušenostem kousky skutečně užitečné a jedinečné určené pro každodenní použití. V linii "Olive" se umělecké dřevo snaží obohatit keramiku a látky. Zde atmosféru dokonalého řemeslného zpracování navozuje keramika, která se setkává s látkou. 

 

Pracujeme s vášní a věříme, že právě schopnost předávat našim
zákazníkům lásku k řemeslným výrobkům je tajemstvím našeho úspěchu.

 

 

 

Představení značky Arte Legno:

 

Výrobní proces zpracování olivového dřeva Arte Legno: