Big Berkey - 2 filtrační vložky

Kód: B-BK4X2-BB
Doprava ZDARMA
10 990 Kč 9 082,64 Kč bez DPH
Skladem (>3 ks)

Přenosné vodní filtry Big Berkey® jsou ideální pro menší a středně velké rodiny a určené pro použití v domácnosti, na chatě či chalupě nebo při cestování.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Sell Berkey-NMCL-Indoor-Holiday2018-E-Commerce (19)01 Menším a středně velkým rodinám poslouží v domácnosti všestranný systém vodních filtrů Big Berkey®. Filtry nejsou závislé na připojení k elektřině a vodovodu a jsou díky tomu plně využitelné také při cestování i aktivitách v přírodě. A to dokonce i v naléhavých případech ohrožení či nouze, kdy si potřebujete opatřit vodu z nekontrolovaných zdrojů.  

Přenosné vodní filtry Big Berkey® jsou ideální pro každodenní používání v domácnosti, pro zásobování pitnou vodou v rekreačních objektech (chaty a chalupy) i pro aktivity v přírodě. Naprosto nepostradatelné jsou v prostředí, kde není k dispozici upravená voda, tlaková voda ani elektřina. Tento výkonný systém vyčistí jak upravenou tak neupravenou vodu i z takových zdrojů, jako jsou jezera, potoky a rybníky, případně vodu z veřejných zdrojů v zemích, kde nejsou příliš přísné předpisy pro kvalitu pitné vody.  

Systém vodních filtrů Big Berkey® odstraňuje patogenní bakterie, viry, cysty a parazity, a rovněž zbavuje vodu škodlivých chemických látek, jako jsou pesticidy, herbicidy, těkavé organické sloučeniny, organická rozpouštědla, radon 222 a trihalometany.  

Vodní filtry Berkey jsou tak výkonné, že dokáží odstranit z vody i červené potravinářské barvivo, přičemž zachovávají zdraví prospěšné minerály potřebné pro vaše tělo. Žádný jiný systém nedosahuje takové účinnosti.  Filtrací se rovněž eliminuje obsah rzi, bahna a sedimentů, voda je zbavena nepříjemné chuti a zápachu, stejně jako zdraví škodlivých těžkých kovů jako je olovo a rtuť.   

 

Berkey-NMCL-Outdoor-2018-E-Commerce-1401Lze odstranit dusičnany z pitné vody?

Úspěšně lze odstranit dusičnany z vody procesy jako průtok přes filtr s iontoměničovou náplní (anexem), destilací nebo reversní osmózou. Ohřev ani převaření vody dusičnany neodstraní. Právě naopak, jejich koncentrace může dokonce lehce vzrůst v důsledku odpaření části vody. Dusičnany nelze odstranit ani pomocí žádných mechanických filtrů (tedy ani filtrační systémy Berkey) nebo chemickou desinfekcí jako je např. chlorování.


Vodní filtry Big Berkey® jsou zhotoveny z vysoce leštěné nerezové oceli pro potravinářské účely*. Součástí jsou dvě filtrační vložky Black Berkey®, které využívají nejnovějších technologických postupů pro čištění vody. Objem vody v tomto systému je 8,5 litrů, výška komory je 49 cm a průměr 21,6 cm. Horní komora je při dopravě umístěna uvnitř dolní komory (výška 33 cm).  

(* Jedná se o třídu oceli AISI 304 (1.4301), která se používá v potravinářském průmyslu, v mlékárenství, pivovarnictví a vinařství, v chemickém průmyslu, ve zdravotnictví a kosmetice a v dalších oblastech. Základním typem je chrom-niklová austenitická ocel se složením, které vyhovuje normě pro použití výrobků pro potraviny a pitnou vodu. Ocel je odolná proti korozi, vodě, vodní páře a vlhkosti vzduchu a odolává povětrnostním vlivům.)

Pokud Big Berkey obsahuje dvě filtrační vložky Black Berkey®, přefiltruje asi 3,5 litrů vody za hodinu.* Tento systém lze rozšířit o další dvě filtrační vložky, takže výsledný přefiltrovaný objem vody je asi 7 litrů za hodinu.* 

(* Tyto hodnoty přefiltrovaného objemu vody jsou uvedeny z praxe, která se může podstatně lišit od laboratorních testů. Výpočet průtoku dle laboratorních testů vychází z plné horní komory - při použití dvou filtračních vložek je objem přefiltrované vody asi 13,25 litrů za hodinu, při 4 filtračních vložkách asi 26,5 litrů za hodinu.)

 
Součástí filtračního zařízení Big Berkey jsou 2ks filtračních vložek Black Berkey.

 * Veškeré případné placené testy a rozbory vody v souvislosti s filtračními systémy Berkey provedené ze strany kupujícího si bez výjimky kupující objednává a hradí na vlastní účet. Kupujícímu nevzniká nárok na úhradu nákladů za tyto provedené testy a rozbory a to ani v případě, kdy kupující platně odstoupí od kupní smlouvy a bude mu vrácena plná výše kupní ceny.   

Berkey-NMCL-Indoor-Holiday2018-Hi-Res (20)01

 

Výhody filtračních vložek Black Berkey™

Dlouhá životnost
Filtrační vložky Black Berkey™ lze jednoduše čistit. Každá filtrační vložka přefiltruje více než 11 350 litrů vody (u dvou vložek je to více než 22 700 litrů) a tím vám poskytne řadu let čistou a zdravotně nezávadnou vodu. Sníží-li se průtok filtrované vody, stačí pod tekoucí vodou pomocí hrubé části houbičky na nádobí filtrační vložky Black Berkey™ očistit, znovu je nainstalovat a váš systém bude opět připraven filtrovat vodu. Není nutné kupovat drahé filtry na jedno použití!

Testování účinnosti
Filtrační vložky Black Berkey™ jsou tak účinné, že dokáží z vody odstranit i červené potravinářské barvivo. Díky tomu máte možnost pravidelně testovat funkčnost vašeho systému. Doporučujeme tento test s červeným potravinářským barvivem provést hned po prvním sestavení filtračního systému a poté provádět testování každé tři až šest měsíců a také v případě, že zařízení nebylo nějakou dobu používáno nebo předtím, než je odvezete s sebou na cesty či do zahraničí, abyste měli jistotu, že správně funguje.
Filtrační systém Black Berkey™ byl testován státními laboratořemi s akreditací EPA a výsledky předčily normy NSF/ANSI 53.

 

Obsah balení:

  • nerezový filtr Big Berkey
  • 2 ks filtrační vložky Black Berkey
  • víko
  • kohoutek

 

Berkey-NMCL-Indoor-Holiday2018-E-Commerce (7)02 Berkey-NMCL-Outdoor-2018-E-Commerce-3601 Berkey-NMCL-Outdoor-2018-E-Commerce-101

 

  

Video: Snadné a rychle sestavení filtračního systému Berkey


 
 (Stručný překlad videa) Před započetím si pečlivě umyjte ruce, aby součásti filtrace zůstaly čisté. Zkontrolujte obsah balení. 

- Vložte zespodu víka šroubek a shora přišroubujte úchyt. 

- Vybalte kohoutek, nasuňte na jeho závit těsnění (plochou stranou k výpusti), zasuňte závit zvenku do otvoru na boku spodní nádoby a pootočte jím vlevo do polohy “9 hodin”.  
- Navlečte těsnění na závit kohoutku uvnitř nádoby, našroubujte na závit matici a rukou dotáhněte. Přidržte matici uvnitř a druhou rukou pootočte kohoutem doprava do pozice “12 hodin”.
- Pokud jste neobjednali plný počet filtrů, utěsněte nadbytečné otvory ve dně horní nádoby bílými nebo černými zátkami. Bílé zátky vložte tak, aby jedno těsnění přiléhalo ke dnu nádoby shora a druhé zdola a utáhněte. Černé zátky jednoduše zasuňte do otvorů. 
- Připravte filtrační vložky Berkey k použití. Detailní instrukce k “primování” vložek viz návod.
- Na závit primované filtrační vložky nasuňte těsnění a vložte závit do otvoru ve dně horní nádoby. Na závit našroubujte křídlovou matku a rukou utáhněte. (Nepoužívejte nářadí k dotažení, aby se nestrhly závity.)
- Na závěr posaďte horní nádobu na spodní, naplňte horní nádobu vodou a uzavřete ji víkem. Filtrace běží. 
 

Doplňkové parametry

Kategorie: Vodní filtry Berkey
Záruka: 5/2 filtrační zařízení/vložky
Hmotnost: 2.63 kg
Objem vody : 8,5 l
Počet vložek: 2 filtrační vložky
Výška komory: 49 cm
Průměr : 21,6 cm
Přefiltrovaný objem: 3,5 litrů za hodinu (dle praxe)
Materiál: nerezová ocel pro potravinářské účely
Záruka: 5/2 filtrační zařízení/vložky

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: