Crown Berkey - 2 filtrační vložky

Kód: B-CRN8X2-BB
Doprava ZDARMA
13 990 Kč 11 561,98 Kč bez DPH
Není skladem
Položka byla vyprodána…

Přenosné vodní filtry Big Berkey®

Detailní informace

Detailní popis produktu


Přenosné vodní filtry Crown Berkey®
Crown Berkey® je multifunkční filtrační systém, který se dokonale hodí pro střední až velké rodiny, ale své uplatnění má i v práci, menších restauračních provozech, při nejrůznějších outdoorových aktivitách nebo v zájmových skupinách. Vzhledem k tomu, že filtrační systém nevyžaduje elektřinu ani připojení na vodovod, má perfektní využití i v přírodě nebo během cestování. Svůj úkol ovšem rovněž splní v náročnějších situacích, jako jsou případy nouze nebo ohrožení, kdy je potřeba získat vodu z nekontrolovaných zdrojů.

Výkonný systém Crown Berkey® si poradí nejen s upravenou vodou, ale dokonale vyčistí i neupravenou vodu z jezer, potoků nebo rybníků, případně i z veřejných zdrojů v zemích, kde postrádají potřebné předpisy pro kvalitu zdravotně nezávadné pitné vody. Přenosné vodní filtry Crown Berkey® najdou využití především během každodenního používání v domácnostech, zajištění pitné vody v rekreačních objektech (chaty a chalupy) nebo během nejrůznějších aktivit v přírodě. Tyto účinné systémy jsou vyhledávaným a nepostradatelným pomocníkem v lokalitách bez dostupnosti upravené vody, tlakové vody nebo elektřiny.

Systém vodních filtrů Crown Berkey® čistí vodu a odstraňuje viry, patogenní bakterie, cysty a parazity. Zároveň likviduje škodlivé chemické látky, mezi které patří např.: herbicidy, pesticidy, těkavé organické sloučeniny, organická rozpouštědla, radon 222 nebo trihalometany.

Filtrace vody pomocí Crown Berkey® dále odstraňuje obsah rzi, bahna nebo sedimentů. Kromě toho pomáhá zbavit vodu případné nepříjemné chuti či zápachu. Samozřejmostí je odstranění zdraví škodlivých těžkých kovů, jako je olovo a rtuť. Přestože systém zvládne z vody odstranit i červené potravinářské barvivo, ve vodě zůstávají minerální látky, které jsou zdraví prospěšné a důležité pro lidský organismus. Na trhu nejsou k dostání žádné obdobně účinné filtrační systémy. 


Jak odstranit dusičnany z pitné vody?
K odstranění dusičnanů z vody slouží procesy, mezi které patří např.: průtok přes filtr s iontoměničovou náplní (anexem), destilace nebo reversní osmóza. 
Naopak ohřev ani převaření vody k odstranění dusičnanů nestačí. Vzhledem k odpaření části vody se může dokonce jejich koncentrace lehce zvýšit. Zbavit se dusičnanů nepomáhají ani žádné mechanické filtry (tedy ani filtrační systémy Berkey) nebo chemická desinfekce (např.: chlorování).

Další informace o dusičnanech získáte v tomto článku: Dusičnany ve vodě

Vodní filtry Crown Berkey® jsou vyrobeny z vysoce leštěné nerezové oceli pro potravinářské účely (Jedná se o třídu oceli AISI 304 (1.4301). (Ta je velmi využívaná především v potravinářském průmyslu, v mlékárenství, pivovarnictví, vinařství, v chemickém průmyslu, ve zdravotnictví a kosmetice nebo v dalších oblastech. Základním typem je chrom-niklová austenitická ocel, jejíž složení odpovídá normě pro použití výrobků pro potraviny a pitnou vodu. Ocel je materiál, který je nejen odolný proti korozi, vodě, vodní páře nebo vlhkosti vzduchu, ale odolává i povětrnostním vlivům.) Vodní filtry se dodávají se dvěma až osmi filtračními vložkami Black Berkey®, které využívají nejmodernějších technologických procesů pro čištění vody. Objem vody v tomto systému činí 22,7 litrů, výška komory je 76,2 cm a průměr 28 cm. Horní komora je při dopravě umístěna uvnitř dolní komory.

Obsahuje-li systém dvě filtrační vložky Black Berkey®, zvládne přefiltrovat v průměru 5 litrů za hodinu.* Tento systém je případně možné rozšířit o dalších šest filtračních vložek, díky kterým přefiltruje až 20 litrů za hodinu.*
(* Hodnoty jsou uvedeny z praxe, která se může výrazně lišit od výsledků laboratorních testů. Výpočet průtoku dle laboratorních testů vychází z plné horní komory. Při dvou filtračních vložkách je objem přefiltrované vody asi 22,7 litrů za hodinu, při 8 filtračních vložkách až 98 litrů za hodinu.)

* Veškeré případné placené testy a rozbory vody v souvislosti s filtračními systémy Berkey provedené ze strany kupujícího si bez výjimky kupující objednává a hradí na vlastní účet. Kupujícímu nevzniká nárok na úhradu nákladů za tyto provedené testy a rozbory, a to ani v případě, kdy kupující platně odstoupí od kupní smlouvy a bude mu vrácena plná výše kupní ceny. 

 

Výhody filtračních vložek Black Berkey™


Dlouhá životnost

Na rozdíl od drahých filtrů na jedno použití lze filtrační vložky Black Berkey™ jednoduše čistit a používat opakovaně. V případě snížení průtoku vody je dobré filtrační vložky Black Berkey™ očistit a propláchnout pod tekoucí vodou pomocí hrubé strany houbičky na nádobí. Poté je stačí zase nainstalovat a systém je připraven. Filtrační vložky jsou jistotou, že budete mít řadu let skutečně čistou a zdravotně nezávadnou pitnou vodu. Zvládnou totiž přefiltrovat více než 11 350 litrů vody (u dvou válců je to více než 22 700 litrů). Testování účinnosti

Abyste si ověřili, jak váš filtrační systém funguje, vezměte si na pomoc červené potravinářské barvivo, které filtrační vložky Black Berkey™ zvládnout z vody bez problémů odstranit. Ideální je provést tento test již po první instalaci filtračního systému. Zároveň je dobré provádět testování pravidelně, a to každé tři až šest měsíců. Testování rovněž doporučujeme v momentě, kdy byl filtrační systém po nějakou dobu mimo provoz, nebo v případě, že se chystáte na nějakou cestu. Budete tak mít vždy jistotu, že filtrační systém skutečně funguje. Filtrační systém Black Berkey™ prošel testováním v rámci státních laboratoří, kde získal akreditaci EPA a výsledky překonaly normy NSF/ANSI 53.

 

Video: Snadné a rychlé sestavení filtračního systému Berkey


 
(Stručný překlad videa) Před instalaci si nejprve důkladně umyjte ruce, aby veškeré součásti filtrace zůstaly čisté. Následně překontrolujte obsah balení.
- Zespodu víka vložte šroubek a shora přišroubujte úchyt.
- Na závit kohoutku natáhněte těsnění (plochou stranou k výpusti), zasuňte závit zvenku do otvoru na boku spodní nádoby a pootočte jím vlevo do polohy “9 hodin”.
- Navlečte těsnění na závit kohoutku uvnitř nádoby, našroubujte na závit matici a rukou dotáhněte. Přidržte matici uvnitř a druhou rukou pootočte kohoutem doprava do pozice “12 hodin”.
- Pokud jste neobjednali plný počet filtrů, utěsněte nadbytečné otvory ve dně horní nádoby bílými nebo černými zátkami. Bílé zátky vložte tak, aby jedno těsnění přiléhalo ke dnu nádoby shora a druhé zdola a utáhněte. Černé zátky jednoduše zasuňte do otvorů.
- Připravte filtrační vložky Berkey k použití. Detailní instrukce k “primování” vložek viz návod.
- Na závit primované filtrační vložky nasuňte těsnění a vložte závit do otvoru ve dně horní nádoby. Na závit našroubujte křídlovou matku a rukou utáhněte. (Nepoužívejte nářadí k dotažení, aby se nestrhly závity.)
- Na závěr posaďte horní nádobu na spodní, naplňte horní nádobu vodou a uzavřete ji víkem. Filtrace je připravena k použití.

Doplňkové parametry

Kategorie: Vodní filtry Berkey
Hmotnost: 4.8 kg
Objem vody : 22,7 l
Počet vložek: 2 filtrační vložky
Výška komory: 76,2 cm
Průměr : 28 cm
Přefiltrovaný objem: 5 litrů za hodinu (dle praxe)
Materiál: nerezová ocel pro potravinářské účely
Záruka: 5/2 filtrační zařízení/vložky
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: