Samura

Nože Samura

Vždy se snažíme nadchnout a inspirovat

Samura - symbióza japonské nožířské tradice a evropské spolehlivosti

 

O společnosti Samura

Kdo jsme

  1. Nože milujeme víc než cokoliv jiného na světě, jsme jimi doslova posedlí.
  2. Víme vše o kovu, oceli, technikách, broušení a leštění. Rozumíme kvalitě a stylu.
  3. Jsme plně oddaní obchodu s noži a naším cílem je překonat všechny ostatní a být nejlepší ve svém oboru.
  4. Jsme perfekcionisté posedlí každým detailem.
  5. Jsme SAMURA - tým profesionálů, kteří vytvářejí jedinečně navržené špičkové nože.

Co děláme

Naše nože jsou naší filozofií. Máme vlastní představu o tom, jak by měl vypadat ideální nůž - tence kovaná čepel, vyrobený z tvrdé oceli, se správnou geometrií, nízkou hmotností a přesnou kvalitou v každém detailu. Jakmile si jeden vyberete, okamžitě pochopíte, proč nože Samura krájejí lépe a proč jsou pohodlnější.

Dokonalá rovnováha, neuvěřitelná ostrost. Na naše nože jsme velice hrdí, do každého z nich jsme investovali všechno co máme, včetně našich duší. Od původní skici k 3D modelu, od 3D modelu k prototypu, od prototypu k sériovému modelu, děláme všechno sami, bez jakéhokoli outsourcingu.

90% našeho výrobního procesu je ruční práce. Úplně všechny nože Samura jsou broušeny ručně na brouscích. Naším hlavním výrobním principem je absolutní preciznost ve všem. Pokud si koupíte nůž Samura, získáte maximální řezný výkon.

Historie společnosti

Naše cesta byla zahájena v roce 2003. První produktové řady jsme vytvořili ve spolupráci s japonskými společnostmi MAC a Mcusta. Japonská filozofie a tradice jsou obsaženy hluboko v naší DNA. Jsme si naprosto jistí, že nože japonského typu krájí lépe než nože evropského typu. Nože japonského typu zůstávají déle nabroušené a déle si také udrží kvalitní ostří.

0S8A8988 (2)

Avšak japonské nože mají také své slabosti. Autentické japonské nože jsou příliš křehké a až moc tvrdé. Vyžadují zvláštní péči a mohou být snadno poškozeny, dokonce i zasažením malé kosti. Mnoho japonských nožů je vyrobeno z vysoce uhlíkové oceli, která rychle rezaví. Rozhodli jsme se odstranit tyto nedostatky a ponechat si pouze to hlavní - japonský řezný výkon.

Čtyři roky jsme experimentovali a vytvořili jsme nože Samura - symbiózu japonské nožířské tradice a evropské spolehlivosti.

Nože Samura jsou vyrobeny z nejlepší japonské a švédské oceli, kalené na 58 - 61 HRC. Čepele mají japonský tvar a jemné zúžení ze špičky, díky čemuž disponují fantastickým řezným výkonem.

Nože Samura jsou naostřeny v úhlu 17 stupňů. To je více než u japonských nožů, ale méně než u evropských nožů.

  

Pro rukojeť používáme nejlepší moderní materiály:

  • Micarta, G10,
  • stabilizované dřevo
  • plast s jemným povrchem
  • Kraton a kompozity

V roce 2008 jsme uvedli na trh první řadu keramických nožů. Samura vyrábí nože ve výrobních závodech ve čtyřech zemích od roku 2010. V současné době nabízíme množství produktových řad nožů a široké portfolio kuchyňských doplňků. Každý rok vytváříme nejméně tři nové produktové řady nožů.

SD67_0146M-98234(2)

Samura v číslech

2003 - rok založení

170+ - vývozních zemí

15 - zemí s našimi lokálními prodejci

20+ - produktových řad uvedených na trh

Neustále přemýšlíme o způsobech, jak naše nože vylepšit, často ale narážíme na hranice možné kvality. Postupem času však přicházejí na svět nové technologie a modernější materiály. I proto se nacházíme v nekonečném vývojovém procesu, abychom překonali sami sebe a přinesli našim zákazníkům ty nejlepší produkty.

Kreativita a touha po neustálém zlepšování jsou nejzákladnější hodnoty naší společnosti. Používáme drahou japonskou opakovaně kovanou ocel, abychom dosáhli dokonalé geometrie čepele. Potom ostří nožů ručně brousíme na brouscích. Velkou část našeho času trávíme rozvíjením a zdokonalováním našich dovedností abychom byli pořád o něco lepší. Pokud očekáváte nejlepší kvalitu, jsme na stejné lodi.

 

190
769911907699

Stránka 1 z 8 - 134 položek celkem

Další produkty

Stránka 1 z 8 - 134 položek celkem

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.